Jerling: Myslím, že do čtyřiceti se boxovat dá (ROZHOVOR)
Zpravodajství -> Jerling: Myslím, že do čtyřiceti se boxovat dá (ROZHOVOR)
14.5.2011 15:15(zdroj: red, foto: Příbram.cz)
Daniel Jerling v ringu (foto: Martin Janota, Příbram.cz)
Daniel Jerling to během své kariéry dotáhl až na mistra světa. Říká že vstává ve 4.45 a večeří jen vajíčka.
Už 3. června se fanoušci bojových sportů dočkají druhého galavečera přímo v Příbrami. V něm se uvede několik nováčků, ale i zkušení boxeři, mezi které patří i Daniel Jerling. Jaké to bylo boxovat před Mikem Tysonem, nebo o tom, co dělá ve volném čase, se dozvíte v našem rozhovoru.
Opět je o tobě jako o profesionálním boxerovi po pauze hodně slyšet, a to hlavně prostřednictvím galavečerů Heroes Gate. Jak k tomu došlo? Já jsem žádnou pauzu neměl. Těch zápasů v profi ringu je tak pět za rok, už jich není tolik. Někdy prostě zápasy jsou, někdy ne. Vždycky vás musí někdo oslovit, já se sám nikam cpát nemůžu.
Poslední z těchto turnajů navštívila i boxerská legenda Mike Tyson, měl jsi možnost se s ním osobně setkat? Patří i ke tvým vzorům? To bylo v Tesla Areně, to byl velký a hezký galavečer. Čestný host tam byl Mike Tyson. Viděl jsem se s ním, podal jsem si s ním ruku a mám s ním fotku. Byl to hodně příjemný zážitek na celý život. Čekám, až mi jo zvětší a pověsím jo pak v boxerně. I když jsem byl já dítě, tak byl můj vzor vždycky Mike Tyson a Holyfield.
Už víš, kdo bude tvým soupeřem na Večeru bojových sportů v Příbrami? Co o svém soupeři víš a jak se na něj připravuješ? Nechal jsem soupeře na trenérovi, aby ho vybral. Já se o to nezajímám. Kdo přijede, ten přijede. Vybírat si nemůžu.
Máš kromě tohoto večera domluvené i jiné zápasy? Teď bych měl zase boxovat někdy v říjnu na Heroes gate. Ještě nemám přímo datum, ale Ladislav Kutil, který tyto galavečery organizuje, mi řekl, že se mnou počítá.
Jsi nejznámějším členem KBC Příbram, jak dlouho boxuješ a jakých úspěchů jsi dosáhl? Nevím, jestli jsem nejznámější, ale boxuji už 16 let od přelomu roku 1995–1996. Celou dobu boxuji v Příbrami a pod Viktorem Vasilišinem. Dojížděl jsem střídavě i do Prahy, ale tam jsem byl jenom na hostování a boxoval jsem za Most extraligu. Jsem třikrát mistr republiky, to bylo někdy kolem roku 2000 a jsem mistr světa a mistr Evropy. Všechno je to tedy v amatérském boxu. Pak jsem přestoupil k profesionálům. Mám asi 12 zápasů v K1 a z toho tak 6–7 vyhraných.
Je ti 36 let, do kdy se podle tebe dá provozovat kickbox na profesionální úrovni? Záleží na výkonnosti, podmínky k tomu jsou a tělo mi funguje taky. Já si myslím, že ještě 2–3 roky to půjde. Pokud bude tělo zdravé a budu mít dostatečnou výkonnost a lidi mě budou oslovovat, tak proč ne. Do těch 40 si myslím, že není problém.
Jak vypadá tvoje příprava? Dodržuješ nějakou speciální životosprávu? Životosprávu ani ne. Hlídám si akorát váhovou kategorii do 91 kilo. Jednou za čas si dám i knedlíky. Spíš mám rád vepřové nebo hovězí. Večeři mám vajíčkovou, takže tak čtyři vajíčka, míchaná nebo natvrdo. Kolem 21.00 nebo 22.00 už spím. Vstávám ve 4.45 a od 6.00 trénuji v boxerně, většinou sám. Pak jdu na regeneraci do bazénu. Poslední měsíce před zápasem se trénink zkrátí a zintenzivní. To pak chodím dvoufázově, podruhé s trenérem.
Příbramský večer se koná také v rámci projektu Sportem proti drogám a kriminalitě. Jak jsi na tom ty, dáš si občas pivo nebo se alkoholu úplně vyhýbáš? Ne, to já se tomu nebráním. Všeho musí být s mírou. Tvrdý alkohol nepiji, ale pivo si třeba po tenise nebo fotbale rád dám.
Živí tě kromě boxu i něco jiného? Co děláš ve volném čase? Ve volném čase se z 99 % věnuji dětem, protože mám dvě dcery. Vezmu psy a děti a jdeme do lesa, to mám nejradši. Kdyby mě měl živit jenom box, tak jsem bezdomovec. U nás nejsou podmínky, aby se mohli lidi živit jenom boxem, až na výjimky jako je třeba Konečný. Mě zabezpečuje celých 16 let Jaroslav Starka. Ještě se starám o bary a o pořádek. A pak mám nějaké sponzory. Občas něco ze zápasů, ale taky to není tolik.
Spousta lidí má před bojovými sporty averzi a myslí si, že jsou určené jenom pro agresivní lidi, co by si jim vzkázal? Já bych řekl, že je to naopak. Člověk v tom vůbec nemůže být agresivní. Čím jste agresivnější, tím je horší zápas. Musíte být klidný, rozvážný a přemýšlivý. Každý je zastáncem něčeho jiného. Někoho to naplňuje, někoho zase něco jiného. Já klidně půjdu i na kolečkové brusle. Mně nevadí žádný sport, ale box se mi už líbil, když jsem byl malý. Ale tenhle sport se mi líbí a naplňuje mě.
PROTISLUNEČNÍ FÓLIE NA VAŠE AUTO
Snížení horka ve Vašem autě docílíte instalací sluneční autofólie. Ráno k nám přijedete a odpoledne odjedete, kvalitní práce a materiály zárukou. Volejte 318 620 863 nebo 602 119 475 a domluvte si termín.
DIRTECHO MEDIA s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2006) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány. Kodex redakce pribram.cz
Příbram.cz vydává DIRTECHO MEDIA, s. r. o.
Na Svahu 260, 261 01 Příbram 6
Tel.: 420 318 620 863
Fax: 420 318 627 507
Redakce: redakce@pribram.cz
Obchodní oddělení: inzerce@pribram.cz, 602 106 475 Magdalena Rezková rezkova@pribram.cz, 777 679 101
Chcete nám sdělit svůj námět, kritiku, poznámku, technické oznámení či cokoliv jiného? Nezapomeňte zanechat kontakt na sebe.